




Édesanyám nagyon benáthásodott, de azért ragaszkodott hozzá, hogy menjünk el a vacsorára, amit a gyülekezet szervezett vasárnap estére. Anyunak nem volt zseb a ruháján, ezért elrejtett két zsebkendőt a ruhája ujjában, és végszükség estére egyet még a dekoltázsába is bedugott.
A vacsora alatt, miután már a többi papírzsepit elhasználta, diszkréten benyúlt a ruha nyakán, és ki akarta húzni a tartalékot a melltartójából. Apám felnézett az evésből:
- Valami baj van?
Erre mindenki odafigyelt, anyám pedig zavartan közölte:
- Volt itt egy harmadik, de most nem találom!
Kati, a barátnőm egy műszaki üzletben talált állást. Felhívta a figyelmemet, hogy a főnöke nem szereti, ha a dolgozók ismerősei sokat lógnak a boltban. Ha mégis összefutnék a boltvezetővel, mondjam neki azt, hogy Kati bátyja vagyok.
Egyik nap bementem az üzletbe.A pénztárban ült egy nő, mondom neki:
- Jó napot, Katit keresem.
A biztonság kedvéért hozzátettem: - A bátyja vagyok.
- Ez érdekes! - felelte a nő - Én meg az anyja.
A modern hadviselésben egy iglunak több előnye is van egy betonfallal szemben. A jégkunyhó ugyanis a magasból szabad szemmel alig látható, és az inravörös érzékelők sem jelzik.