




Egy amerikai turista utazik a Manchesterből Londonba tartó vonaton, vele szemben ül egy angol férfi. Megszólítja az amerikai:
- Maguk angolok nagyon fennhordják az orrukat, és elkülönülnek minden más nemzettől. Azt hiszik, különbek másoknál. Nézzen csak meg engem: bennem van valamennyi olasz vér, van francia is, meg egy kis indián és svéd. Na, ehhez mit szól?
- Az édesanyja biztos nagyon sportos asszony lehetett!
Egy újdonsült anyuka állandóan ideges, aludni sem bír. Felkeresi az orvost, aki közli vele:
- Maga túlságosan sokat aggódik a gyermekéért. Felírok egy nyugtatót, ettől elmúlik az idegessége.
Két hét múlva ellenőrzésre jön a fiatalasszony. Kérdezi tőle az orvos:
- Ugye, jobban van?
- Köszönöm, sokkal jobban.
- És hogy van a kisfia?
- Kit érdekel?
A vidéki város főterén büszkén posztol egy rendőr, sapkáján a 86-os számmal. Egy jeles fővárosi vendég jár éppen a városban, akinek feltűnik a magas szám. Odalép a rendőrhöz és megszólítja:
- Ugyancsak sok rendőr van ebben a városban! - jegyzi meg.
- Nincs itt, uram, csak kettő - válaszol a rendőr. - Csak el akartuk ijeszteni a bűnözőket, ezért 85-nél kezdtük a számozást.
1850-ben lett Kalifornia állam. Ha visszatekintünk arra az időszakra, az egész államban nem volt elektromos hálózat, pénzt nem használtak, fegyveres harcok dúltak az utcákon, és a lakosság nagy része spanyolul beszélt. Éppen olyan volt minden, mint manapság. De akkoriban még a nőknek igazi melleik voltak.
- Mi a különbség egy férfi és egy mágnes között?
- ???
- A mágnesnek van pozitív oldala is.
Hallottatok a hasonmás versenyről, amit Kínában rendeztek nemrég? Mindenki győztes lett.
Pistikékhez becsönget a postás és megkérdezi:
- Nagyapád itthon van, fiam?
Mire Pistike:
- Nem, elment nyugdíjba.
Egy fiatal házaspár veszekszik, és a férj azt mondja a feleségének:
- Csak tudnám, hogy lehet az, hogy amilyen szép vagy, annyira buta is!
- Elmagyarázom én neked. - feleli az asszony - Szépnek azért teremtett a Jóisten, hogy tetsszem neked, butának meg azért, hogy te is tetsszél nekem.
A másodikos Sanyikát bekíséri reggel az anyja az iskolába. Az anya panaszkodik a tanító néninek:
- Sajnos, a kisfiam nem tudta mára elkészíteni a házi feladatát matematikából.
- Miért? - kéredezi a tanítónő.
- Mert nincsenek a számítógépén római számok.