




Móricka az iskolában már az első hetekben beszedett egy csomó rossz jegyet. Egyik reggel odamegy a tanító nénihez és azt mondja neki:
- Tanító néni, nem akarom fenyegetni, de apukám azt mondta, ha nem hozok jobb jegyeket, akkor hamarosan nagy verés lesz.
A tanító néni az osztályával a tűzoltó állomásra látogat. A tűzoltó minden berendezést bemutat a gyerekeknek. Rámutat egy füstjelző készülékre és felteszi a kérdést:
- Gyerekek, ki tudja, hogy mi ez?
Móricka jelentkezik:
- Ez jelzi anyukámnak, hogy mikor készült el a vacsora.
- Az orvosom azt ígérte, hogy két hét alatt lábra állhatok.
- És tényleg így történt?
- Igen, el kellett adnom a kocsimat, hogy ki tudjam fizetni a gyógykezelést.
Egy multicéghez felső vezetői posztra jelentkezik három férfi: egy mérnök, egy fizikus és egy ügyvéd. Először a mérnök megy be az interjúra, és hosszú-hosszú kérdéssorozat után legvégül megkérdezik tőle:
- Mondja, mennyi kettő meg kettő?
A mérnök elkezd gyorsan magában számolni, és megfontoltan kijelenti:
- Négy.
Kimegy a szobából, a következő alany a fizikus. Őt is hosszasan faggatják, végül felteszik neki is a kérdést:
- Mennyi kettő meg kettő?
A fizikus kér egy kis gondolkodási időt, elővesz a táskájából néhány szakkönyvet, átlapozza, méreget, töpreng, számol, majd megválaszolja a kérdést:
- Négy.
Harmadiknak az ügyvédet hívják be. Őt is alaposan kikérdezik mindenről, és mielőtt elengedik, tőle is megkérdezik, mennyi kettő meg kettő.
Az ügyvéd feláll, körbejár a szobában, benéz minden sarokba. Kinéz a folyosóra, nincs-e ott valaki. Felemeli a telefonkagylót, nincs-e benne lehallgató készülék. Aztán közel hajol a kérdezőkhöz és suttogva kérdezi:
- Mit szeretnének, hogy mennyi legyen?
- Hogy lehet befolyásolni a szőke nő gondolkodását?
- ???
- Bele kell fújni a fülébe.
A szőke nő üldögél a kávéházban. Odamegy hozzá a pincérnő, akinek névkártya van a mellére tűzve. A szöszi elolvassa és felkiált:
- "Anna", jaj, de cuki! És mondd, a másikat hogy nevezed?
- Miért nem kap a szőke titkárnő kávészünetet?
- ???
- Mert túl nehéz újra betanítani.
Az öreg székelyt megszólítja egy turista:
- Mondja, bátyám, hogy jutok leghamarabb Kolozsvára?
- Gyalog vagy autóval?
- Autóval.
- Na, hát tényleg azzal jut oda leggyorsabban.
A matek tanár bemegy az órára, és látja, hogy a táblára valaki felrajzolt egy karikatúrát, ami félreérthetetlenül őt magát ábrázolja. Felszólítja az első padban ülő Mórickát, aki köztudottan az osztály bohóca:
- Mit gondolsz, fiam, ki a felelős ezért az ocsmányságért? - mutat a táblára.
- Nem tudom, tanár úr, de feltételezem, hogy a szülei.