




A kezdő színésznő dicsekszik kolléganőjének:
- Egy festő ma megkért, hogy álljak neki modellt.
Mire a másik színésznő megjegyzi:
- Talán kubista az illető?
Két mama beszélget:
- Én rendszeresen megveszem és tanulmányozom az összes gyereknevelési szakkönyvet.
- Ezt én már megpróbáltam. Most inkább különórákat veszek egy oroszlánszelidítőtől.
A skót kisfiú megkérdezi az apjától:
- Apa, mi lesz karácsonykor a fa alatt?
- Parketta, kisfiam.
Egy amerikai fickó drága szivarokat gyűjtött. A legdrágább 10 szivarját annyira féltette, hogy bebiztosította őket. Mikor megkötötte a szerződést, akkor vette észre, hogy tűzkár ellen is szól a biztosítás. Erre szép kényelmesen elszívta mindet, összegyűjtötte a hamut, és bevitte a biztosítóhoz. Hosszas pereskedés után a bíróság megítélt egy komoly összeget az elégett szivarokért. Csakhogy a biztosító sem volt rest, és feljelentette a fickót tíz rendbeli gyújtogatásért, amit a bíróság annak rendje-módja szerint rá is sütött a szivarbarát amerikaira. Azóta is ül a szerencsétlen.
- Miért van az, hogy a férjeknek függőlegesen ráncos a homloka, a feleségnek pedig vízszintesen?
- Mert a férj összeráncolja a homlokát és így szól:hol a pénz? A feleség pedig csodálkozva felhúzza a homlokát és így válaszol:milyen pénz?
Két zsebtolvaj beszélget:
- El sem tudod képzelni, mennyire megromlott a közerkölcs.
- Mi történt veled?
- Tegnap óvatosan benyúltam egy egészen intelligens kinézetű ember zsebébe. Képzeld, ez a gazember olyan óvatosan lehúzta a kezemről a köves gyűrűt, hogy észre sem vettem!
Két barát beszélget:
- Sportolsz?
- Minden nap jógázom. Hanyatt fekszem a heverőn két órán át, a szememet egyetlen pontra függesztve.
- Milyen pontra?
- A képernyőre.
Tanácstalanul vesznek körül az utcán egy ájult férfit.
- Mi az előírás ilyenkor? - tűnődik az egyik néző. - Olyan sok szabály van! Talán egy kis konyakot kellene a szájába önteni?
Ekkor az ájult kinyitja a szemét és ezt suttogja:
- Tegye ezt, kérem, és ne törődjön a többi előírással!
Egy bajor faluban a látogató kérdezősködik, hogy jó-e az ivóvíz. Az öreg paraszt azt feleli:
- Hát, nem a legtisztább!
- És mit tesznek, hogy iható legyen?
- Hát, felforraljuk és átszűrjük...
- Nagyszerű, és aztán?
- Aztán iszunk egy krigli sört.