Móriczkának ikertestvérei születnek. Fürdetésüket csodálkozva nézi. Az egyik baba ordít, a másik szép csendben tűri, hogy mosdassák.
- Mama, ezt a halkabbikat tartsuk meg.
- Te, a fekete egy szín?
- Igen.
- És a fehér is egy szín?
- Igen.
- Akkor van egy színes tévém!
Két ismert író cseveg:
- Borzasztó! Tegnap a hároméves Pisti fiam széttépte a kéziratom utolsó három oldalát!
Mire a másik:
- Csodálatos! Ilyen fiatal és már tud olvasni?
Észrevettem egy kis érdekességet Osama Bin Laden nevével kapcsolatban.
Keresztnév:
Osama
Vezetéknév:
Bin (angolul: szemetes, szeméttartó, diliház)
Laden (angolul: megrakott, megterhelt)
Nos izé...
Lehet következtetni.
Két női comb beszélget.
- Jaj de régen találkoztunk! Szólalt meg az egyik.
- Igen, mert mindig közbejött valami - jegyezte meg a másik.
A falu papja észreveszi, hogy valaki lopja a borát. Rögtön sejtette, hogy a gondnoka a tolvaj. Gondolta, hogy valamilyen ravaszsággal kiszedi belőle. Egyik alkalommal így szólt hozzá.
- Kedves fiam! Ideje lenne már, hogy meggyónj!
- Ráér az még tisztelendő atyám! - felelte a gyanúsított
Egyszer aztán rávette gondnokát a bűnvallásra.
- Édes fiam nem tudod-e megmondani, hogy ki lopja a boromat? - kérdezte rögtön a lényegre térve.
A kérdezett felfogta a kérdés súlyát, ezért ravaszul így válaszolt:
- Nem hallom, tisztelendő atyám!
- Azt kérdeztem, hogy nem tudod-e, hogy ki lopja a boromat? - ismételte meg a kérdést a pap egy kissé hangosabban.
- Most sem értem! - csóválta fejét a gondnok.
- Hát, hogy ki lopja a boromat! - kiáltotta a gyóntató.
- Cseréljünk már helyet! - javasolta a kérdezett. A pap végére akart járni a dolognak, ezért belement a cserébe. A kurátor, kaján mosollyal kezdte a kérdezgetést:
- Tisztelendő atyám! Nem tudja véletlenül, hogy ki jár a feleségemhez éjszakánként?
A lelkész érezte, hogy megfogták, ezért kénytelen volt belemenni a játékba:
- Nem hallom! - válaszolta gondolkodás nélkül.
- Ki jár a feleségemhez? - ismételte meg a kérdést a gondnok.
- Most sem hallom! - ismételte meg megadóan a pap.
- Na ugye tisztelendő atyám! Megmondtam, hogy abból a székből semmi sem hallatszik.
Két fiatal házaspár, évek óta egymás szomszédságában élt. Az egyik asszonyka igen csinosnak és igen kívánatosnak született, nem csoda, hogy a szomszéd szemet vetett rá. Igen ám, de az ifjú hölgy igen hűséges volt, és így szinte lehetetlen volt megközelíteni. Törte is a fejét a szomszéd, hogy hogyan kaphatná meg. Egyszer aztán támadt egy jó ötlete.
Kileste, hogy mikor nincs otthon az asszonyka férje, és még azon a napon átment a szomszédba, és a következő történetet adta elő a köszönést követően.
- Képzelje szomszéd asszony! Most tudtam meg, hogy a maga férje, és az én feleségem titokban összejárnak.
- Nem lehet az! - hitetlenkedett az ifjú hölgy.
- Hát pedig sajnos igaz! Már az egész falu ezt beszéli. Mi ketten bezzeg utoljára szereztünk róla tudomást.
- Hát, ha ez igaz, akkor megölöm a disznókat! - replikázott az ifjú feleség.
- Hagyja csak szomszéd asszony! Nem kell ebből akkora ügyet csinálni! Javaslom, inkább bosszuljuk meg a történteket. A feldühödött feleség, nem is olyan sok unszolásra beadta a derekát. Ha a férje hűtlenkedett, akkor minek maradjon továbbra is hűséges, - gondolta.
Mikor megbosszulták, pihentek egy kicsit. Közben a rászedett hölgy tovább hergelte magát.
- Ez nem lehet igaz! Ez a hála, hogy ez ideig hűséges voltam? Tudja mit szomszéd? Bosszuljuk meg még egyszer!
Miután másodszor is megbosszulták, az asszony továbbra sem bírt megnyugodni.
- Szomszéd! Tudja mit, bosszuljuk meg harmadszor is!
A szomszédnak a lelkesedése kezdett alább hagyni, de azért belement a dologba. Dolguk végeztével ismét pihentek egy kicsit. Ez alatt a rászedett feleség tovább dúlt- fúlt.
- Hát az a disznó
na, csak jöjjön haza! Adok én neki hűtlenkedést! Kitekerem a nyakát! Megölöm! Vagy mit tudom én, hogy mit is csinálok?
Végül a szomszédjához fordulva kibökte.
-Tudja mit? Bosszuljuk meg negyedszer is!
A férfi lehorgasztott fejjel jegyezte meg:
- Ne haragudjon szomszédasszony, de én már nem haragszom senkire sem!
Az öreg királyt már nagyon terhelte az ország gondja. Mivel három leánya volt, elhatározta, hogy az egész királyságát a legszűziesebb és a legártatlanabb leányának adja át. Magához rendelte őket, majd egyenként beszólította a trón várományosait a dolgozószobájába. Elsőnek a legnagyobb leánya járult a színe elé. Mikor kölcsönösen köszöntötték egymást, az öreg király letolta a nadrágját és az alsó gatyáját, és megkérdezte.
- Mit látsz kisleányom? - kérdezte arra a bizonyos pontra mutatva.
- Az, édesapám? Hát az egy f.....
- Jól van leányom, elmehetsz!
Látta a király, hogy a legidősebb örökös már eléggé felvilágosult, ezért szólította a középsőt. Vele szóról-szóra megismétlődött a jelenet. Nem volt más választása, hívta a legkisebb királykisasszonyt. Azt remélte, hogy talán ő ártatlanabb nővéreinél. Újra levetkőzött, és a legfiatalabb leányától is megkérdezte.
- Meg tudod mondani, hogy mit látsz?
A kisasszony egy ideig nézegette, nézegette a kérdéses testrészt, majd megszólalt.
- Hát nem tudom megmondani.
- Hogy, hogy nem tudod megmondani? kérdezte reménykedve az öreg király. - Ez édes leányom, ez egy f...!
- Ez édesapám? Az lehetetlen! Az Árgyílus királyfié az igen! De ez? - csóválta a fejét csodálkozva.
Egy alkalommal a csinos fiatalasszony éppen a ruhákat teregette az udvarom. A falu plébánosa, aki éppen arra járt, kedvtelve nézegette az asszonyka rövid szoknyája alól kikandikáló formás combocskákat.
A menyecske gyanútlanul teregette a fehérneműket. Mikor a férje alsógatyáira került a sor, akkor ábrándosan kirázogatta a tisztára mosott fehérneműt, majd megcsókolva terítette a szárító kötélre. Ugyanezt tette a második alsónemű esetében is. Mikor hasonlóképpen a harmadik gatya is a szárítókötélre került, a plébános nem bírta megállni szó nélkül.
- Kedves lányom! Nem illik ilyet csinálni! Inkább a Bibliát csókolgatnád!
- Na hisz csókolgatnám én azt is tisztelendő atyám, ha az állna abban, ami ebben! - szólalt meg pironkodva a fiatalasszony.
A paraszt a fia kezébe nyom egy tál babot és ezt mondja:
- Fiam itt van egy tál bab, vidd el a paphoz és mondd meg neki, imádkozzon a jó termés érdekében.
A fiú elviszi a papnak és elmondja mit üzen az apja. Mire a pap ezt kérdezi:
- És a csülök hol van?
- Hát azt nem küldött édesapám.
- Jól van, akkor mond meg apádnak, hogy ebből csak szél lesz, eső nem!