Felirat egy óvszer automata mellett:
"Ez volt a legrosszabb rágógumi, amit életemben ettem."
A fürdőszobából őrült sivítás hallatszik.
- Pistike, miért ordítoztok úgy? - kérdi anyja.
- Hajótörést játszunk, és Jencike nem akar a vízbe fulladni.
Áll a juhász a réten a botjára támaszkodva. Arra megy a többi juhász, meglátják, kérdik tőle:
- Hát te meg, mit csinálsz?
- Gondolkodom.
- És hol a fenében van a nyájad?
- Azon gondolkodom...
A dadogós gondolja, hogy beszól az erősen ritkuló hajú haverjának:
- Fififigyú, ttte mememennyit fifizetsz a fofofodrásznál, höhö?
- 1500-öt, vazze, amennyit te egy helyi hívásért!
Egy ember fuldoklik a vízben. Arra jár egy halászhajó. A fuldokló elkezd integetni a karjával, és ezt kiáltozza:
- Halászok! Halászok!
Mire a halászok:
- Mi is, mi is!
József Attila megírja a Születésnapomra című versét a kávéházban, majd rendel egy kávét:
- Kérek egy kávét, de olyan fekete legyen, mint a 32!
- Mi az a 32?
- Hát a korom...
Az aluljáróban két ápolatlan, szakadt hippi lány társalog:
- Na mondd, milyen az uj fiúd?
- Borzasztó!!
- Narkózik?
- Nem.
- Talán rendszeresen megver?
- Azt sem.
- Hát akkor?
- Minden nap mosakszik.
Ha a lényeg lényegét, lényegében lényegtelenné lényegítjük, akkor a lényeg lényege, lényegében lényegtelenné lényegül.
Egy kamasz lány egész nap a család telefonján cseverészik. A szülei megunják, hogy ők sosem tudnak telefonálni, ezért vesznek a lányuknak egy mobilt.
Egyik nap hazajön az apa, és látja, hogy a lánya fekszik a kanapén, az asztalon a lába, és hosszasan csacsog a vonalas készülékbe. Rászól az apja:
- Miért nem a mobilodon beszélsz?
- Nem lehet, azon fontos hívást várok!