Kovács meséli a szomszédjénak:
- Vettem a fiamnak születésnapjára egy BKV-bérletet, hadd lásson világot a gyerek!
Egy kis faluban polgármester-választás lesz. Gondolja a falu orvosa, hogy jelölteti magát ő is. Ki is plakátolja a fotóit mindenhol, hirdeti magát a rádióban, tévében, nagy felhajtást csinál. Egyszer csörög a telefon, egy férfi hívja, hogy aranyere van és meg kellene nézni. Jó, hát ő is egy szavazópolgár, természetesen az orvos fogadja. Eljön a férfi, letolja a gatyáját, az orvos megvizsgálja, majd mondja neki:
- De hát uram, nincs is aranyere.
- Tudom!
- Akkor meg miért jött?
- Csak megmutattam, hol lesz maga polgármester.
Meg akarok tanulni egy új nyelvet, a skótot. Ez az angolnak és az alkoholnak a keveréke. Iszol egy decit, és minden mondat végéhez hozzáteszed: "te, szemétláda!".
- Sean Meo
Valószínűleg Floridában él a világ legidősebb asszonya, aki még aktívan vezet. A 101 éves Lillian Cox még 1915-ben tette le a vezetői vizsgát, és mostanában is gyakran látják a helybeliek Tallahassee-ben, amint 84-es Sedanjával közlekedik a városban. Az idős hölgynek, aki a Jay Leno Show-ba is meghívást kapott, nemrég hosszabbították a jogosítványát 2011-ig.
Egy férfi felkeresi az orvosát, és migrénről panaszkodik. Amikor az orvos utánanéz a kórtörténetnek, kiderül, hogy a páciens már évek óta szenved migréntől, és szinte minden módszert kipróbáltak a fejfájás enyhítésére, de hiába.
- Nézze, - mondja az orvos - amit most tanácsolok, az nincs benne az orvosi könyvekben. De mivel nekem is gyakran van migrénem, saját tapasztalatomból állíthatom, hogy a következő módszer nagyon sokat segít. Amikor migrénem van, hazamegyek, beülök egy teli kád forró vízbe. Halk zene mellett próbálok teljesen ellazulni, a feleségem pedig megmasszírozza a halántékomat, aztán pedig az egész testemet. Ezután pedig, akármennyire is fáj a fejem, szeretkezünk egyet. Higgye el, ez használ. Utána mindig sokkal jobban vagyok. Próbálja ki ön is! Jöjjön vissza hat hét múlva, kiváncsi vagyok az eredményre.
Hat hét múltán a beteg vidám arccal nyit be a rendelőbe:
- Doktor úr, tényleg bevált a tanácsa! Ahányszor elkezdődött a migrénem, mindent úgy tettem, ahogy ön mondta, és mindig gyorsan rendbejöttem. Köszönöm!
- Örülök, hogy segíthettem!
- Ja, és doktor úr, - teszi hozzá a férfi - nagyon szép a háza!
- Mi a különbség a kutya és a disznó között?
- ???
- Kutyából nem lesz szalonna.